Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΡΙΤΩΝ Άσκηση για σεισμό και πυρκαγιά από το 2ο Δημοτικό Σχολείο Ελευθερούπολης

Άσκηση για σεισμό και πυρκαγιά από το 2ο Δημοτικό Σχολείο Ελευθερούπολης

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,
 ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Π. & Δ. Ε.
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΘΡΑΚΗΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
2ο 9/Θ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το σχολείο μας, σύμφωνα με τον τρίμηνο προγραμματισμό του, θα πραγματοποιήσει μεγάλης κλίμακας άσκηση για σεισμό και πυρκαγιά, την Τετάρτη 20 Απριλίου.

Η άσκηση έχει  σχεδιαστεί από κοινού με την Πυροσβεστική Υπηρεσία Ελευθερούπολης και προβλέπει τη συμμετοχή   του Κ.Υ.   και του Αστυνομικού Τμήματος Ελευθερούπολης.

Η άσκηση θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου και  προβλέπεται να διαρκέσει δύο(2) ώρες, από τις 9:00 μέχρι τις 11:00 πμ.

Στην άσκηση θα συμμετέχουν όλοι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου οι οποίοι  (μαθητές και οι εκπαιδευτικοί) έχουν ήδη ενημερωθεί και εξασκηθεί με ασκήσεις προσομοίωσης .

Η άσκηση δεν επηρεάζει την  έναρξη και λήξη των μαθημάτων, ούτε τη λειτουργία του Ολοημέρου .

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Παγώνα Θ. Θεοδωρούδη