Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΤΕΒΑ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΤΕΒΑ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία την προηγούμενη εβδομάδα, η Διανομή Τροφίμων από το πρόγραμμα "Επισιτιστικής και Βασικής Υλικης Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Άπορους (ΤΕΒΑ)", του Δήμου Παγγαίου. Η Διανομή πραγματοποιήθηκε στην παλιά Αγροτική Τράπεζα στην Ελευθερούπολη (έναντι Δημαρχείου), η οποία διήρκησε συνολικά τρείς ημέρες (από τις 19/04 έως και 21/04) και μοίρασε τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης σε ωφελούμενους του Δήμου Παγγαίου, οι οποίοι είναι δικαιούχοι του Επιδόματος Κοινωνικής Αλληλεγγύης, το γνωστό στους περισσότερους ως ΚΕΑ. Εξαιρετικά μεγάλη ήταν η ανταπόκριση των δικαιούχων στο κάλεσμα για την συμμετοχή στην εν λόγω διανομή, κάτι για το οποίο το γραφείο του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Παγγαίου, κατάφερε να εξασφαλίσει, πραγματοποιώντας όλες τις απαραίτητες ενέργειες δημοσιότητας και ενημέρωσης στο σύνολο των δικαιούχων του προγράμματος. Τέλος, θα πρέπει να ευχαριστήσουμε όλους τους υπαλλήλους που διάθεσε ο Δήμος Παγγαίου, καθώς φυσικά και την εταιρεία ΒΙΚΡΕ Α.Ε για την εθελοντική και άκρως σημαντική διάθεση των φορτηγών ψυγείων της, για ακόμη μια φορά, με σκοπό την απρόσκοπτη εκτέλεση και ολοκλήρωση της διανομής.

Ανακοινωση_ολοκλήρωσης_διανομης_FB.pdf