Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΘΙΜΟΤΥΠΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΒΟΥΛΕΥΤΗ κ. ΜΑΚΑΡΙΟΥ ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΣΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΠΑΓΓΑΙΟΥ κ. ΦΙΛΙΠΠΟ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ

Εθιμοτυπική επίσκεψη του βουλευτή Καβάλας της Ν.Δ. κ. Μακάριου Λαζαρίδη, δέχθηκε τη Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου, στο γραφείο του ο Δήμαρχος Παγγαίου κ. Φίλιππος Αναστασιάδης. Κατά τη διάρκεια της συνάντησης συζητήθηκαν διάφορα θέματα που αφορούν τον Δήμο Παγγαίου, ενώ ο κ. Αναστασιάδης τόνισε ιδιαίτερα την ανάγκη στήριξης των σταφυλοπαραγωγών και κατ’ επέκταση της αγροτικής οικονομίας, οι οποίοι δέχθηκαν ισχυρό́ πλήγμα από την κατάσταση που βιώνει η οικονομία της χώρας μας από τον κορωνοϊό. Υπογραμμίστηκε η ανάγκη άσκησης πίεσης προς τις αρμόδιες υπηρεσίες ώστε το δίκαιο αυτό αίτημα να δρομολογηθεί.

145511334_2782887671924907_188399971582643622_o.jpg