ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΤΕΒΑ

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία αυτή την εβδομάδα, η Διανομή Τροφίμων από το πρόγραμμα "Επισιτιστικής και Βασικής Υλικης Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Άπορους (ΤΕΒΑ)", του Δήμου Παγγαίου.

Η Διανομή πραγματοποιήθηκε στην παλιά Αγροτική Τράπεζα στην Ελευθερούπολη (έναντι Δημαρχείου), η οποία διήρκησε συνολικά τρείς ημέρες (από τις 17/11 έως και 19/11) και μοίρασε τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης σε ωφελούμενους του Δήμου Παγγαίου, οι οποίοι είναι δικαιούχοι του Επιδόματος Κοινωνικής Αλληλεγγύης, το γνωστό στους περισσότερους ως ΚΕΑ.

Το γραφείο του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Παγγαίου οργάνωσε το σύνολο των απαραίτητων δράσεων δημοσιότητας και ενημέρωσης, ώστε να εξασφαλίσει την συμμετοχή των ωφελούμενων, ως δικαιούχους του προγράμματος, στην εν λόγω διανομή.

Τέλος, θα πρέπει να ευχαριστήσουμε όλους τους υπαλλήλους του Δήμου Παγγαίου που συμμετείχαν και εργάστηκαν, με σκοπό την απρόσκοπτη εκτέλεση και ολοκλήρωση της διανομής.