Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 14/10/2021 ΔΗΜΟΣ ΠΑΓΓΑΙΟΥ ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ 15/10/2021

Δελτίο Τύπου 14/10/2021

Με απόφαση του δημάρχου Παγγαίου Φίλιππου Αναστασιάδη αύριο Παρασκευή 15, Οκτωβρίου οι παιδικοί σταθμοί και οι σχολικές μονάδες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης θα παραμείνουν κλειστές σε όλο τον Δήμο Παγγαίου. Η διακοπή της λειτουργίας τους αποφασίστηκε για προληπτικούς λόγους ασφαλείας των μαθητών και εξαιτίας των δυσκολιών στις μετακινήσεις που θα προκύψουν λόγω της έντασης των καιρικών φαινομένων . Ο Δήμος Παγγαίου συνιστά σε όλους τους πολίτες να αποφεύγουν τις άσκοπες μετακινήσεις τις ώρες που είναι έντονα τα καιρικά φαινόμενα και να ακολουθούν τις οδηγίες της πολιτικής προστασίας.

Δελτίο_Τύπου_Κλειστά_Σχολεια_και_Παιδικοι_Σταθμοι.docx

image_6483441.JPG