Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ Δελτίο τύπου για την 3η Διαβούλευση ΣΒΑΚ Δ. Παγγαίου

Δελτίο τύπου για την 3η Διαβούλευση ΣΒΑΚ Δ. Παγγαίου

Ελευθερούπολη, 13-10-2021

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

3η διαβούλευση στο πλαίσιο του Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας του Δήμου Παγγαίου

Ο Δήμος Παγγαίου συμπεριλαμβάνεται στους Δήμους της χώρας που αναπτύσσουν Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ) με στόχο την υλοποίηση κυκλοφοριακών παρεμβάσεων με σεβασμό στις βασικές αρχές της βιώσιμης κινητικότητας, με απώτερο σκοπό την βελτίωση της προσβασιμότητας κατοίκων, εργαζομένων και επισκεπτών και την αναβάθμιση του αστικού περιβάλλοντος και της ποιότητας ζωής εν γένει.

Στην παρούσα φάση ο Δήμος διεξάγει ανοιχτή ηλεκτρονική διαβούλευση με σκοπό την ενημέρωση των πολιτών και λοιπών εμπλεκομένων φορέων για τα επιλεγμένα μέτρα του Σχεδίου Δράσης. Στόχος είναι η ευρεία ευαισθητοποίηση και ενημέρωση προκειμένου να υπάρχει συνολική αποδοχή αλλά και η καταγραφή όλων των απόψεων που θα εκφρασθούν στο πλαίσιο του συμμετοχικού σχεδιασμού του ΣΒΑΚ.

Για συμμετοχή στη διαβούλευση κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο:

Σας καλούμε να εκφράσετε τις απόψεις και τα σχόλιά σας καθώς με αυτό τον τρόπο όλοι μαζί συν-σχεδιάζουμε το μέλλον του τόπου μας, συμβάλουμε στην επίλυση των καθημερινών προβλημάτων των πόλεων μας και στη βιώσιμη ανάπτυξη.

Η διαβούλευση θα διαρκέσει μέχρι τις 24 Οκτωβρίου 2021.

ΔΕΛΤΙΟ_ΤΥΠΟΥ_-3η_Δημόσια_Διαβούλευση.pdf